Қазақ тілі мен әдебиеті пән бірлестігі
Толағай спорттық сайысы
Коучинг-тен көрініс
Ашық сабақ
Ақындар сайысы
КИО олимпиада қорытындысы
Қазақ тілі мен әдебиеті пәні апталығы
2016-2017 оқу жылы
Аудандық семинардағы ашық сабақ
Пән мұғалімі: Каепова Ф
Аудандық семинардағы ашық сабақ
Пән мұғалімі: Жаңбырова Қ
М.Әуезов "Абай жолы"
Пән мұғалімі: Төлеметова Б
Панарамалық сабақ
Қазақ әдебиеті
Пән мұғалімі: Құдретова Б
Тақырыбы | Сыныптан тыс оқу | ||
Мақсаты | Өткен тақырыптардың идеялық мазмұнын ашу арқылы жатқа айту. Есте сақтау әдіс-тәсілдерін үйрету,оқушының ойлау қабілеттерін дамыту, сөйлеу тілдерін байыту | ||
Жалпы мақсаты | Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру | ||
Күтілетін нәтиже | ...Белсенді өмір мен жанашырлық, достық сезім, жауапкершілік-адам бойындағы жақсы қасиеттердің белгісі екенін ажыратуға үйренеді. | ||
7 модульдің қолданылуы | «АКТ», «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқытуды басқару және көшбасшылық» | ||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | «Қар көшкіні», «Сөздер банкасы», «Жарқын ойлар», «Жигсо әдісі» | ||
Көрнекілігі | Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер,АКТ | ||
Ұйымдастыру кезеңі | Шаттық шеңберін жасай отырып, оқушыларды түр-түс арқылы топқа бөлу
| Оқушылардың мұндағы мақсаты топтасу, санау арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу
| |
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
Білу Қызығушылықтарын ояту | «Қар көшкіні» әдіс-тәсілі арқылы үй тапсырмасын қайталауға сыныпқа сұрақтар беру
| Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру Слайдта үй тапсырмасын қайталауға сұрақтар жасалып, интерактивті тақтада көрсетіледі
| Мұғалім берген тапсырманы орындау слайдта жазылған барлық қайталау сұрақтары беріліп, әр топ өз білгендерін, білетіндерін сыни тұрғыдан ойлау арқылы нақты дәлелдермен жауап береді. |
Түсіну | «Сөздер банкасы» әдісі Оқушыларға жарыс ретінде топпен сайыстыру мақсатында тапсырмалар беру
| Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы өткен тақырыпты еске түсіруге байланысты бірнеше сұрақтар дайындау | Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу Топпен жұмыс жасау
|
Қолдану | «Арғымақ», «Қыз қуу» өлеңдері (10 минут) «Жигсо» әдісін пайдаланамыз
| Осы көрсетілген жаңа тақырыпты оқушыларға қысқаша түсіндіру мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз беттерінше дайындық жасату | Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту. Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады, бір-біріне түсіндіреді |
Сергіту сәті | «Көктем жаңбыры» атты жаттығу жасау
| Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау | Интербелсенді тақтадағы бейне роликтегідей жаттығулар жасайды |
Талдау | Топпен жұмыс «Дебат» әдісі тақырып беріп, өзара пікір-сайыс ұйымдастыру Тақырыбы: Сыныптан тыс оқу
| Топтарға жаңа тақырып бойынша және өткен сабақты толық меңгерту мақсатында тапсырмалар беріледі. Сұрақтар мен қосымща тапсырмалар жаңа тақырып бойынша сабақты қалай түсінгендігін тексеру және жұмыс істеу. | Берілген тапсырманы уақтылы орындау, топпен тапсырмаларды талқылау, әр топтан оқушы ортаға шығып, өз ойын және пікірін бүгінгі тақырып бойынша жеткізу, та Жаңа сабақ бойынша оқушылар постер қорғады. Берілген сұрақтар арқылы топтар бір-біріне сұрақ қою арқылы диалогке түседі.
|
Жинақтау | Сұрақ-жауап кезеңі
| Тақырыпты оқып шығуға уақыт беру Әр топ сұрақтар дайындайды | Бір-біріне сұрақтар қоя отырып,тақырыптың негізгі идеясы мен мазмұнын ашу |
Бағалау | Өзін-өзі бағалау (2 минут) бағалай парақшалары | Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату | Өзін-өзі топпен бағалайды |
Рефлексия | Стикерлерді толықтыру | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну | Ұсынылған стикерлерді толтыру |
Шебер сыныптан көрініс
Сыныптан тыс оқу